Talu tutvustus Asukoht Tindioru turismitalu, Rõuge, GPS N 57"43"35 E 26"56"18 Pildigalerii Mida pakume? Hinnakiri Kontakt Partnerid
EST ENG РУС Avalehele  
 
MIDA PAKUME?Vesioinas


Vesioinas pumpab oru põhjast vett kogu meie talu majadesse - muud veevarustust pole meil kunagi olnud ega saagi olema.

Voolava vee jõul töötav pump "Vesioinas". Konstrueeris ja ehitas Friedrich Johanson oma talu veega varustamiseks.

Pump töötab alates 1939. aastast ja lööb 30 meetri kõrgusele veepaaki 5 m3 vett ööpäevas.Vesioinas on seade, milles hüdraulilist lööki kasutatakse vee tõstmiseks. Hüdrauliliseks löögiks nimetatakse kiiruse kiirest muutumisest tingitud rõhumuutust torustikus. Seade koosneb toitetorustikust, töökambrist, õhukatlast ja survetorustikust, ta on konstruktsioonilt lihtne ja töötab automaatselt. Vesioinas ei nõua hooldamist, töötab kaua ja kindlalt. Vesioinas võib vett tõsta rohkem kui 50 m kõrgusele. Ta sobib kasutamiseks seal, kus olemasolev veevaru märksa ületab veevajaduse ja seadet on võimalik alumise mahuti (allika) tasemest madalamale paigutada.-selleks , et vesioinas saaks toimida , on vaja vee kõrguste vahet vähemalt 1 meeter- jõed, ojad paisud jne-  Vesioinaid kasutatakse põllumajanduses, väikeste ehitiste veega varustamisel jne.

Praeguseks hetkeks on meie talus juba aastaid töötanud ka teine kahe löökklapiline vesioinas, mille konstrueeris ja ehitas Friedrich Johansoni poeg Jüri Johanson. See vesioinas varustab veega mäe otsas olevat puhkemaja ja muid ehitisi selle ümbruses ja pumpab pidevalt vett ka hoone ees asuvasse tiiki purskkaevu kaudu. Umbkaudne kogus mis see pump 24h jooksul oru põhjast üles lööb on 10- 12 tuhat liitrit.

Soovi korral võime ka teile ehitada vesioina kui tingimused on teil selleks sobilikud ja on soov saada endale veepump mis ei tarbi mingisugust elektrienergiat ja töötab aastaringselt ilma, et keegi peaks seda pidevalt remontima.(selleks peate helistama Jüri Johansoni tel nr le mis on meie kodulehe alaosas)Alar Johanson, tel: +372 55521555, e-mail: